BIOLAWEB projekat – prve aktivnosti

BIOLAWEB - "Boosting Institute of Chemistry, Technology and Metallurgy in Water Biomonitoring" Twining projekat ima za cilj jačanje istraživačkih i inovacionih kapaciteta Univerziteta u Beogradu – Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju u proceni biodiverziteta i biomonitoringu. Projekat je finansiran od programa Evropske unije za istraživanje i inovacije Horizont Evropa u okviru ugovora o br. 101079234. Prvi sastanak konzorcijuma, prva ekspertska poseta vezana za razvoj Naučne strategije IHTM-a u oblasti biomonitoringa, kao i prva radionica vezana za vođenje projekata održani su u Beogradu, na Institutu za hemiju, tehnologiju i metalurgiju (IHTM) u periodu 22. do 24. novembra 2022. godine. Ove aktivnosti su okupile istraživače i administrativno osoblje IHTM-a, Francuskog nacionalnog instituta za poljoprivredu, hranu i životnu sredinu (INRAE) i Norveškog instituta za istraživanje voda (NIVA). Kratak izveštaj sa prvih dešavanja u okviru BIOLAWEB projekta su u prilogu.

pdfBIOLAWEB