Radni doručak u Fondu za nauku povodom prve godine programa IDEJE

Fond za nauku Republike Srbije je povodom uspešne realizacije prve godine programa IDEJE organizovao „radni doručak“ rukovodioca u okviru potprograma za prirodne nauke. Ovom događaju prisustvovale su i naše kolege Sanja Stevanović, Željko Čupić i Matija Zlatar. Oni su predstavili projekte AdCatFC, NES i TMMagCat koji se realizuju na našem institutu. Ovo je bila i prilika za upoznavanje sa ostalim rukovodiocima projekata IDEJE, razmenu iskustava, razgovor o rezultatima ostvarenim u prvoj godini ali i mogućnostima za buduće saradnje.

Program IDEJE je najveći program Fonda za nauku Republike Srbije sa ukupnim budžetom od 30 miliona EUR s kojim se finansira 105 projekata. IHTM je NIO nosilac na 4 projekta i partner na jednom projektu. U okviru potprograma prirodnih nauka finansirano je 39 projekata.