U organizaciji BIOLAWEB projekta na IHTM-u je održana radionica o pisanju uspešnih evropskih predloga projekata, kao i finansijskom menadžmentu i izveštavanju o projektima (4-6. april 2023. godine)

Na IHTM-u je od 4. do 6. aprila 2023. godine održana trodnevna radionica u okviru BIOLAWEB projekta koju su vodili Hervé Dumont, Antoine Moatti i Louise Vaast sa Francuskog nacionalnog instituta za poljoprivredu, hranu i životnu sredinu (INRAE). Interaktivni kursevi su bili namenjeni osoblju Kancelarije za projekte i međunarodnu saradnju, kao i iskusnim i mladim istraživačima IHTM-a. Polaznici su informisani da je 1. aprila 2023. pokrenut novi vodič za modele EU sporazuma o grantovima (Annotated Grant Agreement). Osim toga, mogli su da saznaju kako se piše konkurentan predlog za različite evropske programe. Drugog i trećeg dana, polaznici radionice su obučavani u oblasti finansijskog upravljanja, izveštavanja o projektima i pripremi konzorcijumskog ugovora.

BIOLAWEB Radionica april 2023 foto