Uspeh naših saradnika – podrška UNDP u okviru poziva „Izazov za inovativna rešenja za zelenu tranziciju srpske privrede“

U okviru poziva „Izazov za inovativna rešenja za zelenu tranziciju srpske privrede,“ u okviru projekta „EU za Zelenu agendu u Srbiji,“ Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) i Ministarstvo zaštite životne sredine, uz podršku Delegacije EU u Srbiji, odabrali su najbolje predloge projekata koji su do sada pristigli. Među odabranim predlozima je i predlog projekta naučnog tima IHTM koji čine naše koleginice dr Jelena Milić, dr Tatjana Šolević Knudsen i dr Jelena Avdalović - Dekontaminacija voda zagađenih organskim polutantima u skladu sa UN Ciljevima održivog razvoja.

Naše koleginice i kolege su angažovane na još dva projekta. Na projektu Cirkularna ekonomija kroz kaskadnu upotrebu otpadne biomase nastale nakon destilacije lekovitih biljaka u cilju razvoja inovativne bio-kozmetike (nosilac projekta: Univerizitet u Beogradu - Biološki fakultet, Dr Danka Bukvički, rukovodilac) sa IHTM-a učestvuju dr Nataša Jović-Jovičić, dr Marija Ajduković i dr Predrag Banković. Na projektu Zelene tehnologije za dobijanje antimikrobnih kompozita za primenu u kozmetici (nosilac projekta Institut za nuklearne nauke "Vinča", rukovodilac dr Miljana Mirković) sa IHTM-a učestvuju dr Ljubica Anđelković i dr Marija Šuljagić.

Više informacija na sledećem linku: https://www.undp.org/sr/serbia/news/izabrani-najbolji-predlozi-za-zelenu-tranziciju-srpske-privrede

Čestitamo koleginicama i kolegama i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih aktivnosti!