Oslikan mural na zgradi IHTM-a u Njegoševoj ulici

Bočna strana zgrade našeg instituta u Njegoševoj ulici je dobila nov izgled. Na oslikanom muralu prikazani su istaknuti naučnici: prof. dr Milutin Stefanović (1924-2009), prof. dr Paula Putanov (1925-2014) i prof. dr Pavle Savić (1909-1994). Svojim radom su dali izuzetan doprinos razvoju hemije i fizičke hemije u Srbiji, ali i osnivanju Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju. Na zidu je istaknut i logo IHTM-a, kao i najznačajniji datumi u istoriji našeg Instituta – od osnivanja Državne hemijske laboratorije 1859 ukazom Kneza Miloša, izgradnja zgrade u Njegoševoj 1882, do sticanja statusa Instituta od nacionalnog značaja 2018. godine. Ova vest je propraćena i u brojnim domaćim medijima (Fonet, Euronews Srbija, N1, Danas, …)

Zgrada u Njegoševoj predstavlja nepokretno kulturno dobro kao spomenik kulture i govori o tradiciji hemijskih nauka u Srbiji.