SAIGE projekat - Interni inovativni projekti „Dokaz koncepta“

U januaru 2024 završena je evaluacija predloga projekata u okviru Internog konkursa IHTM-a za inovativni projekti „Dokaz koncepta.“ Cilj ove inicijative, je podsticanje inovativnih inicijativa istraživača Instituta.

Poziv je bio objavljen je 20. oktobra 2023. i bio je otvoren do 26. novembra 2023. Pristiglo je ukupno 10 predloga projekata. 15. januara 2024. je završena evaluacija, i 8 projekata je odobreno za finansiranje:

• Electrochemical sensor for detection of clonazepam and 7-aminoclonazepam. Rukovodilac: Zorica Mojović
  • Outdoor UV exposure sensor. Rukovodilac: Zdravko Džambaski
  • Network of silicon microchannels for atmospheric water harverster. Rukovodilac: Milče Smiljanić
  • Pesticide Removal through On-site Treatment with ElectroChemical Technology. Rukovodilac: Filip Vlahović
  • Sustainable approach for soil enrichment through the procesing of wastewater streams. Rukovodilac: Mihal Đuriš
  • Mercury Vapor Detector for Continuous Monitoring. Rukovodilac: Milija Sarajlić
  • Natural Mosquitoes Repellents. Rukovodilac: Marija Mihailović
  • Fabric softener with biocidal effect. Rukovodilac: Marko Jonović

Čestitke svim timovima kojima su odobreni projekti! Želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!

Finansijska sredstva za interni poziv obezbeđena iz budžeta projekta SAIGE namenjenih aktivnostima IHTM u procesu institucionalne transformacije. Jedinica za upravljanje projektom SAIGE je nadgledala sve procese i procedure vezane za prijavu, i nadgledaće praćenje i realizaciju Projekata. SAIGE projekat (Serbia Accelerating Innovation and Growth Entrepreneurship Project), se realizuje i finansira kroz partnerstvo Republike Srbije, Svetske banke i Evropske unije, i daje podršku transformaciji naučnih instituta u Srbiji, sa ciljem razvoja i ulaganja u nauku, tehnološki razvoj i inovacije.

1poc
2poc