BIOLAWEB na 8. Kongresu Međunarodnog društva za primenjenu algologiju - ISAP2024 (16.-21. jun 2024.)

Na 8. Kongresu Međunarodnog društva za primenjenu algologiju, koji je održan u Portu, Portugalija, od 16. do 21. juna 2024. godine, dr Danijela Vidaković i dr Aleksandra Marković iz BIOLAWEB tima predstavile su prve rezultate istraživanja silikatnih algi i makrofita.

Dr Aleksandra Marković je učestvovala na Kongresu sa posterskom prezentacijom pod nazivom “The use of charophyte algae in ecological status assessment of lakes – developing new methods based on eDNA“, dok je dr Danijela Vidaković održala usmeno predavanje “Metabarcoding as a tool to complement the reference database – a case study saline lake (Pečena Slatina, Serbia)”.

Bilo je zadovoljstvo predstaviti rezultate BIOLAWEB projekta na Kongresu koji je okupio 400 učesnika iz 51 zemlje. Tokom događaja, učesnici su imali priliku da podele najnovija istraživanja, razmene ideje, učestvuju u diskusijama i debatama, uspostave nove profesionalne veze i razviju interdisciplinarnu saradnju za budućnost.