Uputstvo za izbor u stručna zvanja

Uputstvo za prijavu za izbor u stručna zvanja

U skladu sa procedurom i uslovima propisanim pdfPravilnikom o izboru istraživača u stručna zvanja IHTM, istraživači sa visokom stručnom spremom koji nisu izabrani u istraživačka ili naučna zvanja, a koji rade u IHTM na istraživačko-razvojnim poslovima, imaju objavljene naučne i stručne radove, ostvarene rezultate u istraživačko-razvojnom radu ili patentom zaštićene pronalaske mogu pokrenuti postupak za izbor u stručno zvanje.

Zahtev za pokretanje postupka za izbor u više stručno zvanje ili reizbor u postojeće stručno zvanje kandidat podnosi Naučnom veću IHTM najmanje tri meseca pre isteka roka od 5 godina od izbora u prethodno ili postojeće stručno zvanje.

Potrebni dokumenti koje treba dostaviti pri prijavi:

1. Potpisana molba upućena Naučnom veću (sa predlogom komisije za pisanje Izveštaja o kandidatu – tri člana komisije iz IHTM);
  2. Kratku biografiju
  3. Bibliografija kandidata koja uključuje:
  • kompletnu listu radova i saopštenja grupisanih prema važećem Pravilniku o sticanju istraživačkih i naučnih zvanja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja („Službeni glasnik RS”, broj 159 od 30. decembra 2020.) (M faktori) sa jasno naznačenim rezultatima koji su ostvareni u periodu od izbora u prethodno zvanje;
  • kratak prikaz radova koja kandidata kvalifikuju za predloženo stručno zvanje;
  • kratak prikaz konkretnih stručnih/ekspertskih znanja koja je kandidat stekao u prethodnom periodu (tehnološki postupci i/ili kompletne tehnologije kojima je ovladao, kojima je rukovodio ili rukovodi, metode i metodologije istraživanja koje samostalno koristi i razvija, učešće u proizvodnji, korišćenju, održavanju i unapređenju ranije razvijenih proizvoda, programskih sistema, novih metoda, softverskih paketa i sl.);
  1. Separati radova;
  2. Dokazi o ispunjenosti kvalitativnih kriterijuma;
  3. Kopije tehničkih rešenja i patenata.

Celokupan materijal treba prvo da se dostavi u elektronskoj formi (u pdf formatu) na adresu elektronske pošte NV IHTM (nv@ihtm.bg.ac.rs).

Nakon toga, materijal u papirnoj formi, složen u registrator ili fasciklu prema gore navedenom redosledu, dostavlja se sekretaru NV IHTM Jeleni Ivanović (Njegoševa 12).

Komisija za izbor u stručna zvanja dostavlja:

Jedan (1) primerak potpisanog Izveštaja u originalu i dve (2) kopije, dostavlja se sekretaru NV IHTM Jeleni Ivanović (Njegoševa 12), a elektronsku verziju Izveštaja (u pdf formatu), Predsednik komisije šalje na adresu elektronske pošte NV IHTM (nv@ihtm.bg.ac.rs).